Miként arról már beszámoltunk, az Magyar Koncessziós Infrastruktúra-fejlesztő Zrt. (MKIF) vállalta, hogy május végéig elkészül az M1-es 16-os és a 19-es kilométerek közé eső, Budapest irányába tartó aszfaltcsíkjának végső kialakításával. Nos, ma közzétették, hogy június 1-től mi lesz az új forgalmi rend Biatorbágynál.
Az MKIF az utóbbi hetekben nagy hajrát indított, hogy május 31-én befejezze az útépítési munkálatokat a biatorbágyi felhajtón és az utána következő néhány kilométeren. Noha bizonyára sok környéken élő és az 1-es út fővároshoz közeli részét rendszeresen használó azt remélte, hogy már hétfőn, azaz június 1-én reggel ráhajthat a frissen aszfaltozott területekre, a cég csak délutánra ígéri az átadást.

Ahogy írták vasárnap, muszáj megvárniuk a forgalomba helyezési engedélyeket, és úgy látják, ezeket csak a nap második felében kapják meg az illetékes hatóságtól.
FRISSÍTÉS! Az engedélyek hétfő (június 1.) délutánig nem érkeztek meg, így az ígért nyitás is elmaradt, és végül kedden délelőtt adták át az új szakaszt.
Ilyen az új forgalmi rend Biatorbágynál
Az MKIF azt írta, a főváros irányába közlekedők az alábbiak szerint haladhatnak a jelzett részen:
- Az M1-esen Győr irányából az M0-ás autóút felé az átterelt sávból a 17-es kilométernél csak 1 sávon lehet majd visszatérni az át nem terelt sávba. Emellé kapcsolódik be a biatorbágyi felhajtóról, tehát az 1-es főútról érkezők sávja.
- A két sáv egymás mellett halad majd az M0-ás csomópontjáig, ahonnan az M0-ás és a Budapest felé tartó irány is elérhető.
- Akik az 1-es főútról Budapest irányába szeretnének menni, a biatorbágyi felhajtást követően válasszák a belső (át nem terelt) sávot, mert azon tudnak egyenesen továbbhaladni az M1-esen a főváros felé!
- Akik az M1-esen Győr irányából jönnek és Budapest felé tartanak, maradjanak az átterelt belső sávban! Nekik marad az eddig megszokott forgalmi rend.

A koncessziós társaság kiemelte azt is, hogy a Győr felé autózókat nem érinti az új forgalmi rend, egyúttal mindenkit arra kérnek, fokozottan figyeljék a táblákat és tartsák be a KRESZ-szabályokat! Tudjanak róla olvasóink, hogy a Magyar Mobilitási és Autóklub országos segélyszolgálata a sztrádákon is bevetésre kész, így műszaki hiba esetén vagy baleset után is számíthatnak a 125 éves egyesület Sárga Angyalaira!

